Přeskočit navigaci.
Domů
Půjčky na směnku ihned a hotově do 24 hodin

Na Štědrý den rekordní počet MMS

I v době Internetu a s ním souvisejících možností levné komunikace poslali Češi (a turisté na území ČR) na Štědrý den rekordní počet obrázkových zpráv MMS - dvakrát více než před rokem. Počet hovorů a SMS byl stejný jako loni, nebo dokonce mírně nižší. Podle loňského průzkumu odešle každý Čech v průměru 28 textových vánočních přání.

Zatímco Telefónica O2 zaznamenala meziroční nárůst, T-Mobile a Vodafone zase pokles, např. na třetího zmíněného operátora připadá letos 16 milionů SMS. Je na tom ale nejlépe právě v obrázkových zprávách, protože loni na Štědrý den si pomocí jeho sítě vyměnili lidé 381 000 MMS, letos to však bylo 864 000.

Vodafonu se zřejmě vyplatila předvánoční kampaň ve formě služby "77 MMS měsíčně zdarma" - tuto službu si totiž objednalo přes 200 tisíc klientů. Sítí této společnosti prošla polovina všech odeslaných MMS zpráv.

Růst zájmu o zasílání MMS zaznamenali i zbylí operátoři. Telefónica O2 ve své síti letos rozeslala o polovinu více MMS než loni, u T-Mobilu činil nárůst pětinu.

Zdroj zprávy: iDnes.cz