Přeskočit navigaci.
Domů
Půjčky na směnku ihned a hotově do 24 hodin

Penzijní fondy

Penzijní fondy, které spravují hodnotu majetku penzijního připojištění občanů se státním příspěvkem představují výnosný způsob dlouhodobého spoření, které je silně podporované státem.

Státní příspěvek je nastaven na celou dobu spoření, tudíž se nemusíte bát žádných následných změn či zpětných sankcí.

Velikost státního příspěvku je odvislá od částky, kterou si daný klient sám na účet penzijního připojištění posílá, popřípadě na příspěvku, který mu tam posílají jiné osoby - nejčastěji se jedná o zaměstnavatele.

Výše příspěvku je odstupňována po stokoruně, kdy k jedné stokoruně obdržíte 50 Kč, ke dvěma stokorunám 90 Kč, ke třem stokorunám 120 Kč, ke čtyřem 140 Kč a k pěti 150 Kč.

Pět set korun je maximální možná výše, na kterou se příspěvek vztahuje. Samozřejmě, že klient penzijního připojištění může spořit i podstatně vyšší částku, avšak státní příspěvek již bude stále sto padesát korun. Důležité je také vědět, že na příspěvek, který je placen zaměstnavatelem se státní příspěvek nevztahuje.

Penzijní připojištění, tudíž peníze uložené v penzijních fondech, umožňují svým vlastníkům daňové úlevy. Specifické podmínky jsou sice často měněny, ale jde o to, že člověk, který si spoří na penzi je daňově zvýhodněn a má šanci odečíst si alespoň část prostředků ze svého základu daně a tím ušetřit další peníze.

Penzijní fondy jsou navíc, jako jakýkoliv jiný produkt finančního trhu, úročeny. Jedná se o složené úročení, které každým rokem kumuluje další a další výnosy.

Avšak díky nutnosti, aby penzijní fondy zacházely s prostředky svých klientů velmi konzervativně, jsou výnosy penzijních fondů o mnoho nižší než u dalších nástrojů finančního trhu.

Ale díky výhodě ve státním příspěvku dokáží i těmto výnosnějším produktům konkurovat.