Přeskočit navigaci.
Domů
Půjčky na směnku ihned a hotově do 24 hodin

Půjčky - nebankovní sektor

Tento článek je pokračováním obecného článku o půjčkách, kde jsme si řekli něco o bakovním sektoru, nyní se dostáváme k tzv. půjčkám nebankovním.

Nebankovní sektor má některé náležitosti odlišné. Není dozorován, tedy produkty, které jsou těmito institucemi nabízeny jsou často neprověřené a mohou i kolidovat se zákonem. Inzerce na autobusových zastávkách či v novinách je toho jasným důkazem.

Již zde se neplní často základní povinnost uvádět RPSN u inzerce na úvěrový produkt. Jedná se o velmi složitý a nepřehledný trh. Funguje zde řada velkých institucí, ale i jednotlivých soukromých investorů, kteří nabízejí peníze rychle a bez zbytečné administrativy. Určitě existují na tomto trhu kvalitní a seriózní obchodníci, o nich je ale obvykle podstatně méně slyšet něž o těch z opačného konce. Často je tak v médiích slyšet o nekalých praktikách a smlouvách hraničících se zákonem. Proto je velmi důležité na nebankovním trhu být velmi obezřetný.

Uzavření je podstatně rychlejší a snazší než v bankovním sektoru. Pokud je smlouva kvalitní, je opravdu uzavření půjčky velmi triviální a bezpečné. Jde o okamžité vyřízení všech náležitostí a často jsou ihned i předány peníze. Tudíž je tento segment vhodnější pro ten typ lidí, kteří potřebují peníze co možná nejrychleji bez zbytečné administrativy. Obvykle stačí doklady totožnosti a smlouvu je možné podepsat. U vyšších částek pak i v těchto institucích požadují doložení příjmů či jinou garanci.

Výhodou u řady nebankovních půjček je to, že instituce nenahlížejí do registru dlužníků. Tím pádem má i problémový klient, který nezaplatil třeba i jedinou splátku v minulosti, možnost získat bez zbytečného vysvětlování a dokazování půjčku snadno a rychle.

U nebankovního sektoru je však velmi důležité pečlivě číst smlouvy. Je sice lákavé, že daný úrok je pouhých 5 procent, avšak skutečnost může být podstatně jiná. Pouze pečlivé čtení smluv i obchodních podmínek zajistí dostatečnou informovanost žadatele a vyhne se tím případným problémům, které mohou nastat. Právě nebankovní sektor je totiž velmi náchylný na různé triky a podvody, které některé instituce používají. Avšak při znalosti smlouvy vás následně nemůže nic překvapit.

Na druhou stranu je nutné správně pochopit všechny údaje. Úrok, který instituce uvádí nám sice říká o kolik bude ročně navýšena jistina, tedy daná půjčka, avšak nic neříká o tom, kolik navíc skutečně dlužník zaplatí. Od toho je hodnota RPSN. Roční procentuální sazba nákladů je právě ten ukazatel, který by měl každý potenciální žadatel o půjčku sledovat. Jelikož úrok pouhých pár procent může znamenat sazbu RPSN 20% a třeba úrok 10% může korespondovat s 13% RPSN. A zde je jasně vidět, že právě sazba RPSN je rozhodující. RPSN totiž přesně a skutečně uvádí o kolik procent se daná půjčka ročně navýší i o různé poplatky. Do roční procentuální sazby nákladů se totiž zahrnuje vše co bance či jiné instituci zaplatíte.

Takže je velmi důležité při výběru půjčky nesledovat pouze úrok ale především RPSN.
 


Zkuste inzerci půjček najdete zde spousty nabídek z nebankovního sektoru. půjčky bez nahlížení do registru

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

накрутить подписчиков бесплатно инстаграм

Каждый, кто имеет аккаунт Инстаграм, хочет, чтобы его учетная запись была наиболее успешной и востребованной. Достижение схожих результатов может оказаться сложным, в случае если использовать только лишь естественные способы получения популярности - накрутить подписчиков бесплатно инстаграм. KRUTIMINST.RU - это сайт, дающий возможность наращивать число подписчиков, лайков, просмотров и комментариев в Instagram.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.