Přeskočit navigaci.
Domů
Půjčky na směnku ihned a hotově do 24 hodin

Batohy pro školáky

Školní batohŠkolní batoh je pro děti, žáky a studenty důležitý. Pokud svému dítěti pověsíte na záda něco nevkusného a levného, nebude se mu to určitě líbit a zároveň riskujete jeho zdraví.

Firma Topgal, a.s. se specializuje na výrobu školních batohů (a dalších doplňků) prodávaných pod stejnojmenou značkou. Vyznačují se špičkovou kvalitou, neotřelým designem, anatomickým tvarováním a v neposlední řadě i zájmem o bezpečnost dítěte.

Topgal se úspěšně prosazuje na trhu v České republice, firma vznikla v roce 1993 a od roku 1995 se zaměřuje právě na školní batohy. Již zmíněné vlastnosti si zaslouží trochu podrobněji rozvést.

Podle statistik společnosti Topgal se v České republice za poslední tři roky reklamovalo pouze 0,5 % z celkového objemu prodeje. Školní batohy totiž splňují ta nejpřísnější kritéria kvality i bezpečnosti, což z nich určitě dělá zajímavý produkt.

Zákazníci oceňují jedinečné grafické motivy a důmyslnou koncepci batohů, rodiče potom potěší přítomnost reflexních odrazových ploch, reflexního lemování po obvodu batohu i na popruzích. (Topgal dlouhodobě spolupracuje s oddělením Ministerstva dopravy ČR - BESIPem.) Podle nezávislých testů provedených Státní zkušebnou ve Zlíně překračují školní batohy Topgal normu na reflexní materiály dokonce čtyřikrát.

Praktické rady při výběru školního batohu

Kvalitní batoh, který bude dítě či již starší student nosit na zádech i několik let, by měl mít anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy. Správný vývoj páteře dítěte není radno zanedbávat. To samé platí i pro hmotnost batohu a i na to existují normy. Školní batohy Topgal všechny tyto zdravotní podmínky beze zbytku splňují.

Při výběru se zaměřte i na již zmíněné bezpečnostní prvky: reflexní elementy, odrazky a další. Bezpečnost dětí je na prvním místě a jde především o to, aby bylo vidět i za zhoršených podmínek (večer, déšť...)

Nezapomeňte také na věk dítěte, který souvisí i s volbou designu batohu. Dítě by mělo být při výběru přítomno, aby mohlo samo vyjádřit svůj názor na věc, kterou bude každý den nosit na zádech. Vybírejte pokud možno něco trvanlivého, nikoli batoh s postavičkou z oblíbeného filmu, který bude velmi brzy zapomenut a batoh se tak zároveň stane "starým".

Pokud se chystáte nakupovat v nějaké neznačkové prodejně, ptejte se po testech zaručujících nezávadnost výrobku. Ne vždy se vyplatí koupit něco levného, protože za prvé batoh (aktovka) nemusí moc dlouho vydržet, za druhé nemusí splňovat alespoň základní bezpečnostní požadavky a v konečném důsledku tak může dojít k poškození zdraví dítěte.

Pokud se rozhodnete pro výrobce Topgal, a.s., stanete se pravděpodobně jedním ze spokojených zákazníků po celé Evropě. Zákazníků firmy, která působí na trhu patnáct let a každoročně prodá sto tisíc kusů školních batohů.