Přeskočit navigaci.
Domů
Půjčky na směnku ihned a hotově do 24 hodin

Co by měl umět DVD přehrávač

DVD přehrávačDVD přehrávač seženete za pár stovek. I ten nejlevnější navíc může být dostatečně kvalitní a umět zajímavé věci, které se mohou v budoucnu hodit. Na co se tedy dívat při výběru DVD přehrávače?

Co dokáže přehrát

Naprosto nejdůležitější informací je, co vlastně dokáže přehrát. Logicky umí DVD, ale umí také CD? Přečte kromě DVD videa i DivX? Přece jenom se možná budete chtít někdy podívat i na film v jiném formátu. Někdo vám ho přinese na CD, někdo ho stáhne z internetu v jiné než DVD kvalitě a vy najednou zjistíte, že si film nepřehrajete.

Ten úplně úplně nejlevnější přístroj za 500Kč asi DivX umět nebude, ten za 900Kč už ale ano. V tomto případě je dobré si připlatit.

Formáty hudby

Týká se to i hudby. Pravděpodobně i velmi levný DVD přehrávač bude umět číst disky CD a možná i běžné CD hudební soubory. Co ale MP3? Není dnes hudba v tomto formátu zcela běžná? Pokud může nastat situace, že si budete chtít hudbu pustit (např. přes domácí kino), váš přehrávač by měl mp3 umět přehrávat.

Obrázky

Prohlížet si v televizi své fotografie z dovolené také není na škodu. Pokud je máte uloženy na DVD, pak stačí disk spustit a dálkovým ovladačem si mezi jednotlivými obrázky přepínat, případně spustit automatickou prezentaci.

Podpora formátu obrázků však není standardní součástí těch opravdu levných přehrávačů. Podívejte se tedy, jestli váš favorit umí s obrázky pracovat.

USB port a další připojení

Když už jsme u fotografií, někdy se hodí, když si je můžete přehrát i bez toho, abyste je museli napřed vypálit na DVD (nebo CD). Hodně přehrávačů má v dnešní době USB port pro připojení třeba flash disku a některé přístroje mají i čtečky paměťových karet.

Opět platí, že cenu to příliš nezvyšuje.

HDMI

Zde se už dostáváme o několik stovek výš. Podpora HDMI (zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface. Je to rozhraní pro přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu) se hodí v případě, že máte televizi schopnou tuto vyšší kvalitu obrazu i zvuku použít. Pokud máte starší televizi a neplánujete pořízení novější v nejbližší době, pak vám tato drobnost navíc k ničemu nebude.

DVD Recorder a kombinace s VHS

V sekci dražších DVD přehrávačů se setkáte s možností přímo DVD s filmy vyrábět, nebo je přenášet z VHS kazet. Můžete si pořídit videorekordér a DVD přehrávač v jednom, nebo další kombinace. Takový přístroj ale už za 1000Kč nepořídíte, zde se pohybujeme spíš od čtyř tisíc výš.

Pokud potřebujete levný DVD přehrávač na občasné shlédnutí filmu, bude vám stačit výrobek za cenu od 700 do 1700Kč.