Přeskočit navigaci.
Domů
Půjčky na směnku ihned a hotově do 24 hodin

Ekonomika

Půjčky - úvěrový trh a bankovní sektor

Půjčky a úvěry jsou finanční nástroje, které se využívají k financování nejrůznějších potřeb pomocí cizích zdrojů.
Číst dál

Půjčky - nebankovní sektor

Tento článek je pokračováním obecného článku o půjčkách, kde jsme si řekli něco o bakovním sektoru, nyní se dostáváme k tzv. půjčkám nebankovním.
Číst dál

Náležitosti účetních dokladů

Účetní a daňový doklad, lidově označovaný jako faktura, musí splnit určité podmínky a musí dle zákona obsahovat povinně tyto položky:
Číst dál

Dělení obchodního majetku

Každý podnik potřebuje k plnění své činnosti různé prostředky (budovy, stroje, dopravní prostředky, zásoby, peněžní prostředky apod.). S těmito prostředky hospodaří (vyrábí, prodává, poskytuje služby). Souhrn hospodářských prostředků podniku se označuje jako obchodní majetek.
Číst dál

Tržní mechanismus

V sérii článků o ekonomice pokračujeme objasněním některých pojmů, které budou důležité pro pochopení celé ekonomie, jakmile se dostaneme k pokročilejším výkladům.

Tržní mechanismus je společné vyjádření křivky nabídky a křivky poptávky. V případě, že se nabídka rovná poptávce, získáme rovnovážné množství a rovnovážnou cenu.
Číst dál

Druhy obchodních společností

Druhy obchodních společností (firem), které lze v Česku založit.
Číst dál

Členění a subjekty trhu

V dalším článku série, která se zabývá především zákládními definicemi ekonomiky a vysvětlováním jednotlivých pojmů, se podíváme na členění trhů a jeho subjekty.
Číst dál

Výrobní a hospodářský proces

V tomto článku se dočkáte opět především výkladu jednotlivých ekonomických pojmů, které se týkají výrobního procesu, výrobních faktorů (součástí je i práce) a hospodářského procesu.
Číst dál

Syndikovat obsah