Přeskočit navigaci.
Domů
Půjčky na směnku ihned a hotově do 24 hodin

Podnikání

Podnikání, byznys, živnost, firma

Práce na Služby.cz

Služby.cz rozšiřují nabízenou paletu služeb o možnost zadávat nabídky a poptávky práce. Uživatel může vkládat do systému poptávky pro zaměstnancích a další typy pracovních zakázek, jiný uživatel může ale naopak práci hledat a samozřejmě i on dostane co potřebuje. Služby.cz mu umožní zaměstnání a zakázky najít.
Číst dál

Náležitosti účetních dokladů

Účetní a daňový doklad, lidově označovaný jako faktura, musí splnit určité podmínky a musí dle zákona obsahovat povinně tyto položky:
Číst dál

Dělení obchodního majetku

Každý podnik potřebuje k plnění své činnosti různé prostředky (budovy, stroje, dopravní prostředky, zásoby, peněžní prostředky apod.). S těmito prostředky hospodaří (vyrábí, prodává, poskytuje služby). Souhrn hospodářských prostředků podniku se označuje jako obchodní majetek.
Číst dál

Datové schránky i pro soukromou poštu

Datové schránkyDoposud mohl vlastník datové schránky komunikovat jejím prostřednistvím pouze s úřady. Od dnešního dne se však situace mění a vy samo jako majitelé datových schránek můžete poslat zprávu komukoli.

Služba je sice zpoplatněna, ale může se hodit v případě, že potřebujete zajistit právní prokazatelnost toho, že jste zprávu někomu odeslali a že byla doručena. Právní účinky při dodání Poštovní datové zprávy jsou srovnatelné se zasláním doporučené zásilky.
Číst dál

Skončení pracovního poměru

Podle zákona nemůže být pracovně-právní vztah ukončen ze strany zaměstnavatele bezdůvodně. Podívejme se tedy, jak zákon hovoří.
Číst dál

DPP a DPČ

PráceRozdíly mezi Dohodou o provedení práce a Dohodou o pracovní činnosti.

Hodně byznysmenů při svém podnikání využívá služeb a prací dalších lidí, kteří nutně nemusí mít živnostenský list. V tomto článku naleznete stručný popis pracovněprávních vztahů, které je možné mezi podnikatelem a další osobou navázat.
Číst dál

Nabídka a poptávka

Na novém inzertním webu máte možnost přidat svou nabídku i poptávku služeb z jakékoliv oblasti. Jako poskytovatel můžete služby nabízet, jako odběratel je poptávat.
Číst dál

Druhy obchodních společností

Druhy obchodních společností (firem), které lze v Česku založit.
Číst dál

Syndikovat obsah